Szukały go trzy prokuratury. Złapała sopocka policja

2022-02-16 9:24
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Policjanci zatrzymali w Sopocie 65-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu uciekał funkcjonariuszom i zniszczył kilka aut oraz radiowóz. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Sopoccy policjanci otrzymali informacje o nietrzeźwym kierowcy, który poruszał się ulicami Dolnego Miasta. Jechał m.in. pod prąd ul. Grunwaldzką. Policjanci prewencji zauważyli poszukiwane auto na ul. 3 Maja, gdzie kierujący audi uderzył w zaparkowany samochód, odbił się od niego i kontynuował jazdę. Zignorował policjantów, którzy zasygnalizowali, aby się zatrzymał i rozpoczął się pościg.

W jego trakcie mężczyzna uderzył w jeszcze trzy inne auta oraz radiowóz. Funkcjonariusze odcięli mu drogę ucieczki, po czym wyciągnęli z auta i obezwładnili siedzącego za kierownicą 65-letni mieszkańca Legnicy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przy dalszym przeszukaniu, funkcjonariusze ustalili też, że zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania i jest poszukiwany przez trzy prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Mężczyznę zatrzymano, w poniedziałek 14 lutego usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia samochodu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo będzie musiał zwrócić koszty naprawy uszkodzonych samochodów.