Trwa badanie mobilności

2021-10-07 10:18
zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot. pixabay.com

Do 28 października 2021 roku w wylosowanych gospodarstwach ankieterzy zapytają mieszkańców o to w jaki sposób się przemieszczają.

Badanie ma pomóc w wyznaczeniu optymalnego przebiegu drugiej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Losowo wybrani mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska oraz gmin: Żukowo, Kolbudy i Pruszcz Gdański odpowiedzą na pytania dotyczące ich nawyków komunikacyjnych: z jakich środków komunikacji publicznej korzystają, gdzie najczęściej podróżują jadąc samochodem, rowerem lub idąc pieszo. Jeden wywiad będzie trwał około 10 minut. W każdym gospodarstwie w badaniu może wziąć udział każda osoba w wieku powyżej 6 lat.

W imieniu najmłodszych mieszkańców odpowiedzą ich rodzice lub opiekunowie. Za przeprowadzenie ankiet jest odpowiedzialna firma PBS Sp. z o.o. Każdy z jej przedstawicieli będzie wyposażony w imienny identyfikator. Udział w badaniu jest dobrowolny, ankieta jest przeprowadzona anonimowo. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.

Badanie potrwa do 28 października. Więcej informacji o projekcie: https://www.pkm-sa.pl/projekty/pkm-poludnie/