Uderzyła seniorkę, gdy ta zwróciła jej uwagę za brak maseczki

2021-12-22 14:42
Uderzyła seniorkę, gdy ta zwróciła jej uwagę za brak maseczki
Autor: fot. KMP w Gdyni

Za naruszenie nietykalności i zniszczenie mienia kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

"Policjanci otrzymali zgłoszenie o szarpaninie, do której miało dojść w trolejbusie. Dyżurny wysłał tam patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili, że 73-letnia mieszkanka Gdyni poprosiła 29-latkę, aby założyła maseczkę ochronną. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać seniorkę, po czym zerwała jej maseczkę i uderzyła w twarz." - informuje podkom. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, do podobnej sytuacji doszło także dzień wcześniej, kiedy to inna seniorka zwróciła zatrzymanej uwagę, że nie ma zakrytych ust i nosa. Kobieta zrobiła się agresywna. W obronie seniorki wstawiła się 46-latka, którą zatrzymana zaczęła obrażać, a następnie uderzyła ją, zerwała z twarzy okulary korekcyjne, zgięła je w pół i rzuciła na chodnik.

Policjanci ustalili i przesłuchali świadków oraz sprawdzili monitoring. Zebrany materiał dowodowy przekazany został do prokuratury. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej dozór policyjny oraz zakaz wszelkiego kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.