Urwali rękę Mariankowi, teraz ich szukają

2022-02-15 8:46
Uszkodzony Marianek
Autor: facebook.com/MalborkMiasto

Burmistrz Malborka wyznaczył nagrodę pieniężną dla osoby, która wskaże sprawcę lub sprawców.

Marianek to jedna z trzech około 30 centymetrowych figurek - maskotek, które stanęły w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Można je spotkać w trzech miejscach w Malborku: na latarni przed budynkiem dworca kolejowego, na ławce przed Muzeum Miasta Malborka oraz na murku przy kładce w pobliżu Muzeum Zamkowego.

Tą trzecią 11 lutego, prawdopodobnie w nocy, uszkodził nieznany sprawca. Marianek stracił prawą rękę. "To kolejny przykład niszczenia atrakcji, które są robione po to, aby cieszyć mieszkańców i turystów. Aby było ładniej, przyjemniej i abyśmy mogli dobrze czuć się w naszym mieście" - czytamy w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Malborka.

Wartość jednej takiej figurki to 8 tys. 600 zł. Na razie wysokość szkód jest szacowana. Urzędnicy zabezpieczyli miejski monitoring, w ciągu najbliższych dni, sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Burmistrz Malborka wyznaczył nagrodę 1000 zł za wskazanie osoby, który zniszczyła figurkę Marianka. "Musimy reagować na takie sytuacje, inaczej zniszczone może zostać wszystko" - czytamy w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Malborka.