W Gdyni powstaną nowe parki kieszonkowe

2022-01-13 14:00
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Wydział Ogrodnika Miasta szuka wykonawcy pięciu takich obiektów. Powstaną one w w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Koncepcja parków kieszonkowych w Gdyni sprawdziła się zwłaszcza w czasie pandemii. Jak zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, stały się one nieodłącznym elementem zielonej polityki miasta. Do tej pory, w przestrzeni miejskiej, utworzono już sześć takich miniparków. Na terenie Dąbrowy, Pogórza, Pustek Cisowskich – Demptowa, Leszczynek, Grabówka oraz Wielkiego Kacka.

Parki powstaną: na terenie Działek Leśnych przy ul. Nowogrodzkiej, na Wzgórzu św. Maksymiliana - u zbiegu ulic Ujejskiego i Franciszkańskiej, w Chyloni przy skrzyżowaniu ul. Świeckiej 4 z ul. Pustki, w sąsiedztwie Biblioteki Chylonia, na Wzgórzu św. Maksymiliana, przy ul. Bp. Dominika – Kieszonka na książkę w sąsiedztwie Biblioteki Gdynia. Obecnie trwa postępowanie przetargowe przy utworzeniu parków kieszonkowych w dzielnicach: Chylonia, Wzgórze św. Maksymiliana oraz Działki Leśne.

Gdyńskie Kieszonki Obywatelskie to ogólnomiejski projekt Budżetu Obywatelskiego 2019, który uzyskał drugi wynik w głosowaniu. Założeniem wnioskodawców było stworzenie zielonych przestrzeni, dających mieszkańcom okazję do chwili odpoczynku w otulinie kojącej przyrody. Za ich realizację odpowiada Wydział Ogrodnika Miasta. Obecnie wydział szuka wykonawcy, który podejmie się realizacji tej inwestycji. Oferty w przetargu należy złożyć za pomocą platformy zakupowej do 17 stycznia do godz. 9:00, szczegóły w BIP.