Zmiana w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego w Gdańsku

2022-01-14 13:30
utrudnienia w ruchu na ul. Stryjewskiego w Gdańsku
Autor: gzdiz.gda.pl

W poniedziałek, 17 stycznia w godzinach porannych, fragment ulicy zostanie zamknięty. Wpłynie to nie tylko na ruch pojazdów osobowych, ale też rozkład komunikacji miejskiej. Utyrudnienia potewają do przełomu marca i kwietnia.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że od 17 stycznia zostanie zamknięty fragment ul. Stryjewskiego od włączenia w ul. Sienną do skrzyżowania z ul. Falck Polonusa włącznie. Ulica Sienna w okolicy skrzyżowania z ul. Tamka i ul. Stryjewskiego będzie nieprzejezdna. Objazd będzie możliwy ulicami: Tamka, Jeremiasza Falck Polonusa i ulicą Zimną.

Przejazd ulicą Zimną możliwy będzie jedynie dla samochodów osobowych. Ciężarówki i samochody dostawcze będą się kierowały na objazd ulicami: Tamka, Pawią lub Hożą. Ruch pojazdów oraz autobusów miejskich odbywać się będzie poprzez ulicę Wosia Budzysza.

Zmiany są spowodowane rozpoczynającą się budową kolektora deszczowego i przebudową sieci wodociągowej w ul. Stryjewskiego.

Utrudnienia na Stryjewskiego oznaczają także zmiany w komunikacji miejskiej na liniach autobusowych 111 i N8. Trasa w kierunku Górek Zachodnich:Pomiędzy przystankami: Dickensa (n/ż) 01 a Zimna 01 autobusy pojadą ulicami: Sienną – Budzysza - Stryjewskiego – i dalej po stałej trasie. Zawieszona zostanie obsługa przystanku Kaczeńce - Sienna (n/ż) 01. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach Kaczeńce (n/ż) 04 i Ugory eMOCja (n/ż) 04.Trasa w kierunku przeciwnym: Bez zmian.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do przełomu marca i kwietnia. Całość prac ma być zakończona w grudniu tego roku.