Będą połączenia z Polkowicami

2023-10-02 12:40
Rada Miejska w Głogowie
Autor: Mateusz Król

Głogowianie narzekają na utrudnione połączenia komunikacją zbiorową do innych miast Zagłębia Miedziowego. Problem podczas ostatniej sesji rady miejskiej zgłaszał radny Sławomir Majewski.

- Dzwoniła do mnie mama, która musi często dojeżdżać do szpitala specjalistycznego w Legnicy ze swoim dzieckiem. Mówiła, że bardzo trudno się tam dostać osobie, która nie ma samochodu. Czy możemy zrobić cokolwiek, aby ułatwić komunikację z takimi miastami jak Polkowice, Lubin i Legnica - pytał Majewski.

Prezydent Rafael Rokaszewicz przypomniał, że od kilku lat funkcjonuje dobre połączenie kolejowe z Lubinem i Legnicą. Główny problem to komunikacja z Polkowicami. - Wiemy, że jest ten problem, dlatego rozmawiałem już z burmistrzem Polkowic. Będziemy chcieli rozmawiać na temat możliwości porozumienia się kilku samorządów na trasie, żeby móc zrobić zrzutkę przy zastosowaniu dopłat marszałkowskich - tłumaczył włodarz miasta.

W planach jest też budowa linii kolejowej z Głogowa przez Polkowice do Lubina. To jednak melodia kilkuletniej przyszłości.

Listen to "Sławomir Majewski zgłasza problem:" on Spreaker. Listen to "Rafael Rokaszewicz o połączeniach z Polkowicami:" on Spreaker.