Ceny biletów w autobusach miejskich w Głogowie pójdą w górę

2022-09-28 13:46
Komunikacja Miejska w Głogowie
Autor: Karolina Stępień

Radni Głogowa podjęli decyzję o podwyżce cen biletów za przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej. Ceny wzrosną do 2 zł za bilet ulgowy i 4 za normalny.

Wniosek o podwyższenie cen za przejazdy prezes Komunikacji Miejskiej, Piotr Miselis, złożył na koniec sierpnia. Radni przyjęli uchwałę na poniedziałkowej (26.09) sesji. Głównym powodem jest wzrost cen energii, w tym paliwa. To wzrost o 70 procent, z 2,2 mln zł, które spółka wydała na paliwo w ubiegłym roku do 3,5 mln zł w tym roku.

Jednak nowe ceny, 2 złote za bilet ulgowy i 4 za normalny, będą obowiązywać najszybciej od listopada, spółka będzie o tym pasażerów informować. Spółka osobą, które korzystają codziennie z autobusów oferuje system rabatów w zakupie biletów poprzez Głogowską Kartę Miejską imienną bądź na okaziciela. Cena biletu zakupiona takim instrumentem elektronicznym będzie kilkadziesiąt groszy niższa. Nowością są  bilety okresowe, na 90 lub 180 dni. Cena biletu pakietowego bądź na dwie linie pozwoli obniżyć cenę przejazdu jednostkowe nawet do 2 zł.