Drugi tydzień ferii z Muzeum

2021-01-11 10:21
Ferie w Muzeum
Autor: brak danych

Ferie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie trwają. Co prawda, odbywają się online, ale w ofercie nie brakuje ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu w domu. To m.in. historyczne wykłady, warsztaty czy mini konkursy z nagrodami.

Na naszej stronie muzealnej w zakładce ferie 2021 można znaleźć już pierwsze produkcje filmowe Muzeum. To m.in. opowieści o tym jakie zwierzęta można spotkać w zbiorach placówki.

Przy okazji przygotowywanesą również zagadki i konkursy dla młodych widzów. Oczywiście z nagrodami. W ofercie znaleźć można także warsztaty oraz wirtualne wycieczki po muzeum.

Muzeum zaprasza również na podróż do świata archeologii, w czasie której dr Jakub Szajt z Pracowni Archeologicznej Ośrodka Archeologiczno-Numizmatycznego MAH oprowadza po wystawie zatytułowanej Ziemia Głogowska pełna archeologicznych tajemnic. Film jest już na stronie internetowej muzeum, ale podobnych przedsięwzięć w drugim tygodniu ferii będzie więcej. Każdego dnia oferta będzie uzupełniana. Będą to nie tylko spotkania z archeologią, ale i konserwacją zabytków.