Końca dobiega realizacja projektu „Żukowice pomagają!”

2023-10-02 12:50
Konferencja w Żukowicach
Autor: Materiały prasowe - Caritas

Końca dobiega realizacja projektu „Żukowice pomagają!” dofinansowany kwotą około 350 tysięcy złotych z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Mechanizm Norweski.

Przez dwa lata 80 mieszkańców Schroniska Aktywizującego dla Bezdomnych Mężczyzn brało udział w terapiach psychologicznych, doradztwa socjalnego, zawodowego i prawnego.

- Był skierowany i miał pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Zajęcia miały ich przekonać do tego, że wcale nie są przekreśleni i że mają szanse. Z różnymi osobami w różnym stopniu się to udało, z niektórymi lepiej, z innymi gorzej, a z niektórymi wcale - ocenił dyrektor ośrodka ksiądz Stanisław Podfigurny. 

Mieszkańcy schroniska nie tylko korzystali, ale też pomagali. W trakcie projektu przygotowali i dostarczyli 1200 obiadów dla potrzebujących osób z gmin Żukowice, Jerzmanowa i Głogów.

W ramach projektu ośrodek został wyposażony w sprzęt biurowy do gabinetu specjalistów, kupiono samochód do transportu mieszkańców do lekarza i różnych instytucji, a także do przewożenia przygotowanych tu posiłków. Zatrudniono szkoleniowca z doświadczeniem kucharskim, aby uczył podstawowych czynności okołokuchennych, np. sprzątania, mycia naczyń oraz pomagania przy kuchni.