IKSON zaprasza na turniej Bocci

2020-09-03 13:57
boccia plakat
Autor: brak danych

16 drużyn amatorskich, w sumie ok. 65 osób z niepełnosprawnościami z całej Polski (Wrocławia, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Szczecina, Poznania, Sławy) będzie rywalizować w niezwykłej dyscyplinie jaką jest paraolimpijska Boccia.

Boccia to gra włączająca do sportu osoby z niemal każdym rodzajem niepełnosprawności. Wywołuje sportowe emocje, które nie ustępują największym arenom sportowym.

Organizatorzy z głogowskiego IKSON-a zapraszają szczególnie osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliższych do zobaczenia z bliska jak niezwykłą aktywnością jest ta wciąż mało znana gra. Głogowian na boiskach reprezentować będą: Klub Kibica Niepełnosprawnego, zespół Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Głogowie, oraz cztery drużyny rodzimego Integracyjnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych (IKSON).

Zawody w najbliższą sobotę (5. Września) na Hali Widowiskowo-Sportowej od godz. 10.00 do 15.30. Wstęp wolny. Obowiązują środki ochrony osobistej. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Głogowa.