Kolejne problemy z działką przed Ratuszem

2020-09-04 14:38
działka przed ratuszem
Autor: brak danych

Radni miejscy obradowali dzisiaj w trakcie nadzwyczajnej sesji m.in. nad skargą wniesioną przez jednego z właścicieli działki przed Ratuszem. Ten chce unieważnienia uchwały mającej w ostatecznym rozrachunku go wywłaszczyć.

Prezydent Rokaszewicz próbował dojść do porozumienia z właścicielami, ale ci milczeli. Teraz, kiedy miasto chciało wywłaszczyć ich na mocy ustawy, właściciel się odezwał i zaskarżył uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Kilka miesięcy temu przystąpiono do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta. Nad uchwałą w tej sprawie obradowali radni i zagłosowali "za". Tak rozpoczęła się cała procedura. Właściciel działki postanowił jednak zawalczyć o swoje i zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

Rada, za nim skargę skierowała do WSA, musiała się do niej odnieść. Wszyscy radni jednogłośnie zagłosowali za odesłaniem skargi do sądu, wydając przy tym negatywną opinię na jej temat, w całości odrzucając jej zasadność.

O tym jednak, czy uchwała jest stosowna, zdecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny. Niestety, wiele wskazuje na to, że do likwidacji tzw. "dziury przed ratuszem", czeka nas jeszcze długa droga.