Mówią o swoich potrzebach

2022-09-15 9:42
Zgromadzenie publiczne pod ratuszem w Głogowie
Autor: Karolina Stępień

Pod ratuszem w Głogowie w środę (14.09) odbyło się zgromadzenie publiczne. Stowarzyszenia i instytucje zrzeszające osoby niepełnosprawne i starsze mówiły o potrzebach takich osób. Wręczona została też władzą miasta i powiatu petycja.

W zgromadzeniu pod ratuszem brało udział ponad sto osób. Nie brakowało transparentów i plansz z hasłami dotyczącymi problemów niepełnosprawnych. Z uczestnikami zgromadzenia spotkał się starosta Jarosław Dudkowiak oraz prezydent Rafael Rokaszewicz. Na ich ręce złożone zostały petycje z postulatami. Dotyczyły one zarówno budowy hospicjum w Głogowie czy też utworzenia Centrum Organizacji Pozarządowych, jak i dostosowanie Alei Wolności do potrzeb poruszających się na wózkach czy też wydłużeniu czasu sygnalizacji świetlnej dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Obrońców Pokoju.

Takie zgromadzenie odbywa się już od osiemnastu lat osoby niepełnosprawne i seniorzy wychodzą we wrześniu na ulicę, by zwrócić uwagę na swoje problemy. Efekty tych działań są widoczne W ciągu tych osiemnastu lat wiele postulatów zostało zrealizowanych.