Natalia Szroeder, Bajm, Ania Dąbrowska, Chłopcy z Placu Broni czy Róże Europy - Dni Głogowa 2019

2019-04-19 12:59
Dni Głogowa 2019 odbędą się w tym miejscu, na placu festynowym
Autor: brak danych

Poznaliśmy wykonawców, którzy pojawią się w tym roku na dniach miasta. Impreza odbędzie się wyjątkowo na placu festynowym.

Tegoroczne Dni Głogowa nie mogą odbyć się na bulwarze nadodrzańskim, bo trwają tam prace rewitalizacyjne. Stąd decyzja o zorganizowaniu imprezy nad Odrą, na placu festynowym. - Wielu mieszkańców ma sentyment do tego miejsca, tu odbywały się dawniej dni hutnika czy dni miasta. - przypomina prezydent Rafael Rokaszewicz. Dni Głogowa 2019 odbędą się na przełomie maja i czerwca. W pierwszy dzień (piątek 31.05) na scenie pojawią się Natalia Szroeder oraz zespół Bajm. W sobotę, z okazji trzydziestej rocznicy wolnych wyborów odbędzie się koncert "Rock Wolności". Zagrają Tomasz Lipiński z zespołem, Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy i Sztywny Pal Azji. Imprezę zakończy niedzielny koncert Ani Dąbrowskiej. Przez cały weekend tradycyjnie będzie funkcjonowało wesołe miasteczko. Na czas trwania zabawy nad Odrą pojawi się zwiększona liczba funkcjonariuszy. Będzie też patrol wodny na rzece.

Prezydent Rokaszewicz zachęca mieszkańców do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej. - Na plac festynowy nie wjedziemy bowiem samochodem, trzeba go będzie zostawić nieco dalej. Jednak bardzo blisko tego miejsca jest pętla autobusowa, więc możemy się tutaj dostać w łatwy sposób. - zapewnia. W ciągu najbliższych tygodni ma się pojawić oficjalny plakat imprezy, ze wszystkimi szczegółami.