Oddali cześć poległym weteranom działań zagranicznych

2023-05-29 21:19
Tablica upamiętniająca głogowskich weteranów
Autor: M. Król

Głogowscy weterani działań poza granicami kraju spotkali się w poniedziałkowe popołudnie na nekropolii w Brzostowie. Wszystko po to, aby oddać cześć poległym kolegom. Kulminacyjnym momentem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Święto weterana w Polsce obchodzone jest regularnie od 2012 roku. Od kilku lat cześć poległym oddają też głogowianie. Tym razem spotkali się w poniedziałek na cmentarzu komunalnym w Brzostowie. 

Wyjątkowa uroczystość była też okazją do osłonięcia tablicy, która upamiętnia żołnierzy, którzy stracili życie podczas misji. 

- Tutaj mamy trzech kolegów, których ciała spoczywają na tej nekropolii. Służyli oni w misjach w Iraku, Namibii oraz w krajach byłej Jugosławii - mówi Tomasz Stolarek ze Stowarzyszenia Weteranów "Sprzymierzeni" Głogów. 

W tym roku udało się też wrócić do spotkań weteranów z prezydentem Głogowa. - To jest okazja do porozmawiania o naszej sytuacji, prawach i o tym, co się z mieście dzieje. To, co warto podkreślić to, że weterani często wciąż chcą działać. Niektórzy z nich nadal są w służbie, a inni angażują się w różnice akcje charytatywne i społeczne w powiecie głogowskim, ale także poza jego granicami - dodaje Stolarek.