Osiedlowe teamy na start. Od czerwca Liga Osiedlowa Chrobrego

2023-05-19 13:02
Liga Osiedlowa Chrobrego Głogów
Autor: Chrobry Głogów S.A.

Od kwietnia na siedmiu osiedlowych boiskach trenerzy Chrobrego Głogów prowadzą bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach projektu Trener Osiedlowy. Podobnie, jak w poprzednich latach, w tym roku także wzbogacono go o piłkarskie rozgrywki Ligi Osiedlowej. Już teraz udział zapowiedziało 10 zespołów.

Liga Osiedlowa Chrobrego Głogów to piłkarskie rozgrywki osiedlowych teamów całego miasta, które dzięki przyjętym zasadom nabierają profesjonalnego kształtu. Są w nich terminarze, tabele, mecze u siebie i na wyjeździe oraz indywidualne klasyfikacje.

"Czwartą edycję planujemy zainaugurować w czerwcu i zakończyć we wrześniu lub październiku – turniejem na stadionie „Z boiska na stadion” oraz nagrodami. W ostatnich latach główną nagrodą był wyjazd na mecz reprezentacji Polski. We wrześniu do Warszawy na Stadion Narodowy na mecz Biało-Czerwonych z Holandią udaliśmy się w ponad 30-osobowej grupie" - podaje głogowski klub.

Liga Osiedlowa Chrobrego będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych: U-13 i U-16. Mecze będą rozgrywane w środy, w roku szkolnym w godzinach popołudniowych, a w okresie wakacyjnym przed południem.

Zapisy i dodatkowe informacje u Trenerów Osiedlowych podczas zajęć. Ich plan dostępny jest na stronie www.trenerosiedlowy.glogow.org.

Prowadzony przez Chrobrego projekt Trener Osiedlowy jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Głogów.