Wakacyjny rozkład jazdy KM

2021-06-28 10:16 Tomasz Olczak
Wakacyjny rozkład jazdy autobusów KM
Autor: brak danych

Od miesiąca autobusy Komunikacji Miejskiej w Głogowie jeździły według codziennego rozkładu jazdy. A od dziś wrócił wakacyjny rozkład.

Przypomnijmy, że w trakcie trwania pandemii autobusy Komunikacji Miejskiej w Głogowie kursowały według wakacyjnego rozkładu jazdy, to głównie przez to, że obowiązywało nauczanie zdalne, więc dzieci i młodzież nie dojeżdżały do szkół. Od 30 maja wróciła nauka w szkole oraz codzienny rozkład jazdy. Jednak od dziś (28.06) wrócił rozkład wakacyjny, bo oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Autobusy ponownie będą kursować z mniejszą częstotliwością.

Kursy wakacyjne na rozkładach jazdy znajdują się w rubryce pod nazwą R.WAKACYJNE. Kursowanie autobusów w soboty i niedziele nie ulega zmianie. Na cały okres wakacji zawieszeniu ulega kursowanie autobusów linii nr 2 w kierunku do miejscowości Jaczów, Smardzów i Jerzmanowa.

Przypominamy, że od 26 czerwca zniesione zostają limity pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej – od tego dnia możliwe będzie ponowne 100 % zapełnienie autobusów. Jednak nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa.