Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie

2023-10-02 8:59
Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie
Autor: www.archidiecezja.pl

Odbędzie się 28 października w Gnieźnie. Będzie mu przyświecać hasło „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Nawiązuje ono do programu nowego roku duszpasterskiego 2023/2024, który ma inspirować i zachęcać do świadomego i aktywnego uczestniczenia w życiu i misji Kościoła. Udział w forum jest bezpłatny. Właśnie ruszyły zapisy.

Forum odbędzie się w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w godzinach 10:00-15:00. Do udziału w sposób szczególny zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i świeccy, zwłaszcza przedstawiciele rad parafialnych, ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, katecheci, nadzwyczajni szafarze Komunii św., doradcy życia rodzinnego, wolontariusze i wszystkie osoby zaangażowane w dzieła duszpasterskie, ewangelizacyjne i formacyjne. Udział w forum jest bezpłatny. Zgłosić można się przez internet. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie archidiecezji gnieźnieńskiej.

Program forum podzielono na trzy bloki. W ramach pierwszego uczestnicy wysłuchają świadectw i prelekcji nawiązujących do tematyki spotkania. Głos zabiorą między innymi znany rekolekcjonista i publicysta ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak oraz ceniony wykładowca, autor esejów i książek, laureat nagrody dziennikarskiej „Ślad” ks. dr hab. Andrzej Draguła. Drugi blok zaplanowano jako panel dyskusyjny przy czym głos oddany zostanie nie tylko prelegentom, ale także uczestnikom. Będzie to okazja do zadania pytań, ale i podzielenia się własną refleksją na podejmowane tematy. Trzecią część – modlitewną – wypełni adoracja Najświętszego Sakramentu.