Areszt za usiłowanie zabójstwa

2024-07-03 14:20
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Autor: KPP Gniezno

Nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa grozi 27-latkowi, który po kłótni z byłą partnerką celowo doprowadził podczas jazdy samochodem do wypadku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie. Volvo podróżowały dwie osoby: kierowca i pasażerka. Uczestnicy doznali niegroźnych dla życia obrażeń ciała. Gdy na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci pokrzywdzona, 21-letnia pasażerka oznajmiła, że kierowca, który jest jej byłym partnerem celowo doprowadził do wypadku. Podczas jazdy miało dojść między nimi do kłótni, po czym na prostej drodze mężczyzna wcisnął pedał gazu, by po chwili gwałtownie skręcić wjeżdżając do przydrożnego rowu i uderzając w skarpę, co doprowadziło do koziołkowania pojazdu.

Podczas zatrzymania 27-letni kierowca był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań mających sprawdzić, czy był pod wpływem narkotyków. W sprawie funkcjonariusze kryminalni zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci nagrań z kamer monitoringu obejmującego moment zdarzenia, przesłuchali świadków i wystąpili o opinię biegłego z dziedziny medycyny sądowej. To pozwoliło prokuratorowi na przedstawienie 27-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa pasażerki. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Sprawa jest w toku.