KPP Gniezno: mężczyzna, który groził nożem ekspedientce trafił do aresztu

2022-09-16 13:06
Zatrzymany 58-latek
Autor: KPP Gniezno

58-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 5 września. Około godz. 20:30 do sklepu spożywczego przy ulicy Wawrzyńca w Gnieźnie wszedł mężczyzna, który grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy przez ekspedientkę. Sprzedawczyni przestraszyła się, ale po chwili zareagowała zasłaniając się sklepowymi lodówkami. Sprawca, który zasłonił twarz czapką i maseczką został spłoszony przez innego klienta. Szybko oddalił się w kierunku ulicy Dalkoskiej. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, po mężczyźnie nie było już jednak śladu.

Policjanci zamieścili w mediach społecznościowych komunikat w tej sprawie. Spotkał się on z dużym odzewem mieszkańców. Mundurowi wytypowali i zatrzymali sprawcę na działce przy ulicy Biskupińskiej. W mieszkaniu w którym przebywał zabezpieczono nóż i odzież, którą miał na sobie 58-latek. Śledczy przesłuchali w tej sprawie świadków. Mężczyzna usłyszał zarzut. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.