Na skrzydłach ku wolności

2023-09-27 14:22
Na skrzydłach ku wolności
Autor: CK eSTeDe

Projekt pod takich hasłem realizuje Centrum Kultury Scena to Dziwna. Jest on poświęcony wielkopolskiemu lotnikowi – Wiktorowi Pniewskiemu. Jego losy będzie można poznać już 3 października.

Wiktor Pniewski odznaczył się patriotyczną postawą, biorąc czynny udział w walkach o niepodległość Wielkopolski oraz kraju. Jego bogaty życiorys, a szczególnie rola w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości i budowaniu II Rzeczpospolitej, zaprezentowane zostaną podczas mobilnej wystawy. Na planszach przedstawione zostaną także ciekawostki z historii i rozwoju lotnictwa.

Wystawie będą towarzyszyć warsztaty, podczas których będzie możliwość złożenia własnych, zdolnych do lotu samolotów. Organizatorzy przygotowali pięć typów papierowych, tekturowych modeli dla dzieci i młodzieży oraz drewniane wersje dla starszych uczestników.

Otwarcie wystawy we wtorek o godz. 17:00. Prelekcję wygłosi Rafał Jurke – lokalny kulturoznawca i historyk. Po niej rozpoczną się pierwsze warsztaty modelarskie. Obowiązują na nie zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 61 424 07 72. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.