Papierosy bez akcyzy

2022-12-12 6:57
Papierosy bez akcyzy
Autor: KPP Gniezno

Prawie 10 500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą gnieźnieńskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby. Grozi im wysoka grzywna.

Mundurowi ustalili, że mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego mogą posiadać wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy. Ich podejrzenia okazały się słuszne, a potwierdziły je wyniki przeszukania w dwóch boksach w pasażu handlowym oraz w sklepie w Gnieźnie. Funkcjonariusze znaleźli tam wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy oraz z białoruskimi znakami akcyzy – łącznie prawie 10 500 sztuk papierosów. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn i jedną kobietę. To mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Jedna z tych osób już wcześniej byłą notowana za ten sam czyn.

Gdyby te wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 9 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków. Policjanci przypominają, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub tak jak w powyższym przypadku wykroczenie skarbowe. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.