Radośnie przeszli ulicami Gniezna

2024-06-24 14:57
Radośnie przeszli ulicami Gniezna
Autor: Radio Plus Gniezno

W niedzielne popołudnie ulicami Pierwszej Stolicy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Zorganizowało go Forum Gniezno dla Życia i Rodziny. Wśród uczestników nie brakowało osób starszych i rodzin z dziećmi, a wydarzeniu patronowała Święta Rodzina.

„Dzisiaj w Dniu Ojca, szczególnie Dziękujemy Bogu Ojcu za dar życia, za Jego opiekę i prosimy Go, żeby ziemscy ojcowie doprowadzali swoje żony i dzieci do świętości” - mówiła przed rozpoczęciem marszu jego organizatorka, Halina Kowalska - "Dzisiaj chcemy podkreślić, rolę mężczyzny, który jest głową rodziny, który umacnia swoją żonę i dzieci świadectwem swojego kontaktu z żywym Bogiem, stawiając sobie za wzór Św. Józefa, wspaniałego męża i opiekuna Jezusa. Świat dziś potrzebuje ojców, którzy budują swój autorytet nie siłą, ale poprzez zgięte kolana do modlitwy". Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył sprzed kościoła św. Wawrzyńca, gdzie chwilę wcześniej odprawiona została Msza Święta. Po niej zgromadzeni udali się ulicami centrum miasta na Plac Świętego Wojciecha. Nie zabrakło radosnych śpiewów, jak i modlitwy.

Inicjatywa została rozłożona na dwa dni. W sobotę w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyło się spotkanie z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, który wygłosił wykład pt. „Zagrożenia i szanse ochrony życia w Polsce”. Towarzyszyła temu także wystawa. Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski.

Materiał audio poniżej. Przygotowała go Joanna Kubicka.

Listen to "Radośnie przeszli ulicami Gniezna" on Spreaker.