Stypendyści przyjadą do Gniezna

2024-06-14 14:14
Przygotowania do obozu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia trwają
Autor: www.archidiecezja.pl

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przygotowuje wakacyjne obozy dla swoich stypendystów. Studenci z całej Polski spotkają się w Gnieźnie. Przygotowania do ich przyjęcia trwają.

Obóz w Gnieźnie rozpocznie się 8 lipca i potrwa 8 dni. Przyświeca mu hasło „Powrót do źródeł”. Organizatorzy spodziewają się nawet 650 studentów z całej Polski Oprócz modlitwy, formacji i integracji poznają oni historię i kulturę piastowskiej ziemi. Będą m.in. na Ostrowie Lednickim, w Powidzu, Kruszwicy, Biskupinie i Polach Lednickich, gdzie odnowią chrzcielne przyrzeczenia.

Msza św. inaugurująca spotkanie stypendystów zostanie odprawiona 9 lipca o godz. 10:00 w katedrze. W programie są również koncerty. 13 lipca na Placu św. Wojciecha wystąpi zespół i chór Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ponadto w niedzielę 14 lipca stypendyści odwiedzą gnieźnieńskie parafie, by dzielić się świadectwem i podziękować za okazane wsparcie. Będzie również możliwość ugoszczenia ich w swoich domach na niedzielnym obiedzie.

Z koordynatorem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w naszej archidiecezji i diecezjalnym duszpasterzem młodych, księdzem Michałem Bubaczem, rozmawiała Justyna Malińska.

Listen to "Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyjadą do Gniezna" on Spreaker.