Trwa nabór do Budżetu Obywatelskiego

2022-05-23 13:52
Plakat
Autor: Plakat

Do rozdysponowania na ten cel jest milion złotych. Mieszkańcy Gniezna lub organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 10 czerwca.

Do rozdysponowania jest 1 mln zł, podzielony na projekty duże (800 tys. zł) oraz małe (200 tys. zł). W obu przypadkach mogą być to zadania inwestycyjne lub społeczne, jednakże maksymalny koszt dużego zadania nie może wynosić więcej jak 75% całej puli przeznaczonej na projekty duże, a małego 35% z ogólnej puli na projekty małe.

Propozycje zadań będzie można składać za pośrednictwem specjalnej aktywnej karty na stronie budzetobywatelski.gniezno.eu lub przekazując wniosek w formie papierowej, a także wysyłając skan e-mailem.

Propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec oraz organizacje pozarządowe, których siedziba, siedziba oddziału lub realizacja zadań publicznych odbywa się na terenie Miasta Gniezna. Uprawnionymi do głosowania są osoby mieszkające w Gnieźnie.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na 2022 rok:1. Zgłaszanie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna od 9.05.2022 r. do 10.06.2022 r.2. Ocena zgłoszonych projektów do 20.07.2022 r.3. Podanie do publicznej wiadomości wniosków, które przeszły pozytywną weryfikację do 22.07.2022 r.4. Głosowanie od 5.09.2022 r. do 30.09.2022 r.5. Planowane ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna niezwłocznie, jednakże nie później niż do 10.10.2022 r.6. Kampania informacyjna przez cały czas trwania Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.7. Wpisanie zwycięskich przedsięwzięć do projektu budżetu Miasta Gniezna.

Budżet obywatelski to wydzielona kwota z budżetu Miasta Gniezna, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski. Dzięki niemu gnieźnianie mogą wziąć udział w projektowaniu lokalnych wydatków. W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłosić można tylko zadania własne gminy, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Zadania związane z inwestycjami mogą być realizowane tylko na terenie stanowiącym własność Miasta Gniezna. Projekt musi zyskać poparcie co najmniej 15 osób na specjalnej liście (można poprzeć więcej niż jeden projekt). Formularze (dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego) wraz z listą poparcia można składać elektronicznie: bomg@gniezno.eu; zostawić osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, ul. Lecha 6; przesłać pocztą lub za pośrednictwem aktywnej karty bomg.gniezno.eu.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego swój głos oddało 7.101 osób.

Listen to "Budżet Obywatelski 2023" on Spreaker.