Wigilijna historia z happy endem

2022-12-29 8:17
Poszukiwania zaginionej kobiety z happy endem
Autor: KPP Gniezno

Do zdarzenia doszło w gminie Kłecko. 24 grudnia 60-letnia kobieta po południu wyszła z domu. Miała udać się do mieszkającego w pobliżu członka rodziny, jednak tam nie dotarła. Poszukiwania trwały wiele godzin, zakończyły się szczęśliwie.

Seniorka z nieznanego powodu udała się w kierunku miejscowości Zakrzewo. Tam do auta zabrał ją uprzejmy kierowca. Gdy członkowie rodziny zorientowali się, że 60-latka nie dotarła na miejsce od razu powiadomili o tym fakcie policjantów w Kłecku. Niepokój rodziny potęgował stan zdrowia zaginionej. Poszukiwania rozpoczęto około godz. 15:00. Brało w nich udział ponad 20 policjantów z Kłecka i Gniezna, przewodnik z psem służbowym, a także strażacy z Gniezna i OSP z Ułanowa i Kłecka.

Funkcjonariuszom prowadzącym działania poszukiwawcze udało się ustalić, że kobieta po oddaleniu się z miejsca zamieszkania wsiadła do auta i wysiadła w okolicy przydrożnego krzyża w miejscowości Kamionek. W tym miejscu pies służbowy Rambo podjął trop. Okazało się, że zaginiona szła przez las aż do miejscowości Dziećmiarki. Było blisko, jednak tutaj policyjny czworonóg zgubił trop. Dalsze czynności przez dłuższy czas nie przynosiły zamierzonego efektu aż do północy, gdy na polnej drodze w Dziećmiarkach na kobietę natknęli się strażacy z Ułanowa. Zaginiona wróciła do domu pod opiekę najbliższych.