Drugie zwycięstwo biało-czerwonych

2024-01-12 6:25
Siatkarskie mistrzostwa w Arenie Gorzów
Autor: Łukasz Kulczyński Siatkarskie mistrzostwa w Arenie Gorzów

Drugie zwycięstwo reprezentacji Polski w siatkarskich Mistrzostwach Europy Wschodniej U-20 mężczyzn, które odbywają się w hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Reprezentacja Polski po trudnym meczu pokonała Ukrainę 3:1.

To zwycięstwo biało-czerwonych może mieć kluczowe znaczenie w kolejności końcowej mistrzostw. W drugim meczu drugiego dnia siatkarskich zmagań Estonia pokonała Azerbejdżan 3:0. Dziś o godzinie 17.00 Ukraina podejmie Azerbejdżan, a o 20:00 Łotwa zagra z Estonią. Z kolei Polacy jutro zagrają z Estonią, a w niedzielę z Azerbejdżanem.

Kibice bardzo nam pomogli i naprawdę rewelacyjnie grało się z ich dopingiem. Przespaliśmy trochę początek pierwszej partii i fragment trzeciego seta, ale finalnie wygraliśmy i to jest najważniejsze – powiedział po meczu Błażej Bień, rozgrywający reprezentacji Polski.

W całym spotkaniu Biało-Czerwoni zdobyli aż 15 punktów w bloku, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Igro Rybak, który zakończył mecz z 25 „oczkami” na koncie i imponującą blisko 60-procentową skutecznością w ataku.