Gorzów coraz bliżej świąt

2023-11-28 12:32
Gorzów coraz bliżej świąt
Autor: Arena Gorzów Gorzów coraz bliżej świąt

Za kilka dni w Gorzowie będzie można poczuć świąteczny klimat. Będzie to możliwe za sprawą corocznej akcji „Gorzów blisko świąt”. Na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji, a jedną z nich – największa w tym roku – będzie otwarcie hali widowiskowo-sportowej.

Kampania „Gorzów blisko świąt” rozpocznie się w najbliższą sobotę 2 grudnia i potrwa aż do świąt Bożego Narodzenia. Niemal codziennie mieszkańców w świąteczny klimat będą wprowadzać wydarzenia organizowane przez m.in. miejskie instytucje kultury, miejskie spółki oraz lokalne stowarzyszenia. Głównym punktem programu będzie otwarcie hali widowiskowo-sportowej.

Tegoroczna kampania „Gorzów blisko świąt” będzie wyjątkowa. Przed nami historyczna chwila i otwarcie długo oczekiwanej hali sportowo-widowiskowej. To największy prezent dla mieszkańców i uroczystość otwarcia zaplanowaliśmy tak, by gorzowianie mogli symbolicznie „odpakować” swój prezent na kilka dni przed najpiękniejszymi świętami w całym roku – powiedział podczas konferencji prezydent Jacek Wójcicki.

Otwarcie Areny Gorzów zaplanowano na 9 i 10 grudnia. Przez te dwa dni na gorzowian czeka wiele atrakcji. Będzie m.in. zimowe miasteczko. W kalendarzu kampanii „Gorzów blisko świąt” jest kilkadziesiąt różnych wydarzeń, m.in. Mikołajkowy Spływ Kłodawką, świąteczna sesja fotograficzna w Muzeum Lubuskim, kolędowanie w tramwaju MZK, koncert oratoryjny w Filharmonii Gorzowskiej czy chociażby Wigilia Kultur i Narodów.

Jak co roku będzie również nagrywana gorzowska kolęda. To projekt realizowany również przy współudziale naszej redakcji.

Listen to "Gorzów coraz bliżej świąt" on Spreaker.