Gorzowianki blisko półfinałów

2023-03-13 11:47
PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów
Autor: Piotr Kaczmarek PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów

Gorzowskie koszykarki są o krok od awansu do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet. Akademiczki wygrały dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe ze Ślęzą Wrocław.

Oba spotkania zostały rozegrane w hali przy ul. Chopina w Gorzowie. Sobotni pojedynek zakończył się wynikiem 79:72, a w niedzielę gorzowianki wygrały 100:72.

- Dziewczyny wykonały swoją robotę. To są play-off, prowadzimy 2:0, ale teraz czeka nas wyjazd na trudny teren do Wrocławia. Tam gra się zawsze bardzo ciężko, musimy się mentalnie nastawić, że Ślęza nie będzie chciała przegrać serii do zera już w sobotę. Naszym celem będzie to, żeby serię zakończyć i awansować do półfinału. Następny mecz, następne rozdanie i czeka nas walka - powiedział trener Dariusz Maciejewski. 

- Nie ma co za dużo komentować tego spotkania, gratulacje dla Gorzowa za bardzo pewne zwycięstwo. Ciężko nawiązać nam walkę z takim przeciwnikiem. Alanna Smith w tym meczu udowodniła, że jest MVP i idzie w tym kierunku, żeby być też MVP play-off - powiedział z kolei trener Ślęzy Wrocław Arkadiusz Rusin.

Kolejny, trzeci już mecz obu tych zespołów rozegrany zostanie w sobotę we Wrocławiu. Jeśli i tym razem lepsze będą zawodniczki z Gorzowa, to drużyna pod kierunkiem trenera Dariusza Maciejewskiego awansuje do dalszego etapu rozgrywek.