Na jakim etapie jest budowa Areny Gorzów?

2023-03-06 17:28
Budowa Areny Gorzów
Autor: Kamil Lewera Budowa Areny Gorzów

To będzie obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Przy gorzowskiej Słowiance powstaje hala widowiskowo-sportowa. Kamil Lewera wybrał się na plac budowy tej jednej z największych inwestycji realizowanych w historii Gorzowa.

Nowa hala widowiskowo-sportowa ma się nazywać Arena Gorzów. Jej budowa powoli zmierza do końca, a pierwsze imprezy powinny odbywać się w tym nowoczesnym budynku jeszcze w tym roku.

Wylano już betonowe podłogi oraz położono konstrukcję stalową dachu. Aktualnie trwają prace związane z układaniem instalacji sanitarnej, wentylacyjnej, elektrycznej oraz wykonywana jest elewacja budynku.

W hali będą organizowane nie tylko wydarzenia sportowe, ale również kulturalne i muzyczne. Sala główna będzie przystosowana do przeprowadzania rozgrywek w koszykówce, piłce ręcznej, futsalu i siatkówce. Obiekt, który będzie wyposażony m.in. w część restauracyjną będzie mógł pomieścić ponad pięć tysięcy widzów.

Arena Gorzów
Autor: Kamil Lewera Część restauracyjna hali z widokiem na park oraz parking

Najtrudniejszym etapem inwestycji był montaż stalowej konstrukcji dachu. Te prace zostały jednak już zakończone. Obiekt będzie w pełni wyposażony. Zarówno wewnątrz, jak i na ścianie zewnętrznej będzie znajdował się telebim. Ponadto przy budynku hali będą punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Budowa Areny Gorzów ma się zakończyć w sierpniu tego roku. W sumie inwestycja będzie kosztowała prawie 77 mln złotych.

Listen to "Na jakim etapie jest budowa Areny Gorzów?" on Spreaker.