Na jakim etapie jest budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich?

2024-06-17 13:08
Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich
Autor: GDDKiA Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich jest już na ostatniej prostej. Dwupasmowa droga ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Aktualnie roboty zrealizowano w 65 procentach – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

W ramach wartego blisko 80 mln złotych zadania powstała dwupasmowa droga o długości ponad siedmiu kilometrów. W zakres inwestycji wchodzi też budowa obiektów mostowych, skrzyżowań jednopoziomowych oraz urządzeń ochrony środowiska, w tym przejść dla zwierząt.

Nowa droga ominie Strzelce Krajeńskie od strony północnej. Jadąc od strony Gorzowa początek obwodnicy znajduje się w rejonie miejscowości Brzoza.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Strzelec Krajeńskich jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miejscowość i odciążenie istniejącej sieci dróg, a także uspokojenie ruchu w centrum miasta. Tym samym nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, komfortu jazdy oraz zwiększenie przepustowości dróg w jego granicach. Skróci się także czas podróży z Gorzowa Wielkopolskiego do Wałcza i dalej w kierunku Pomorza Gdańskiego, a emisja spalin i hałasu znacznie się zmniejszy.