Nowalijkowa akcja na ryneczku GRH

2023-03-24 13:46
Nowalijkowa akcja na ryneczku GRH
Autor: Bartłomiej Nowosielski | Urząd Miasta Nowalijkowa akcja na ryneczku GRH

Na gorzowskim ryneczku przy ul. Jerzego oficjalnie zainaugurowano dziś wiosnę. Mieszkańcy otrzymali w prezencie bukiety młodych warzyw oraz mogli spróbować kanapek przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych.

To już kolejna akcja organizowana wspólnie przez Urząd Miasta, Gorzowski Rynek Hurtowy i gorzowski Zespół Szkół Gastronomicznych. Tym razem na ryneczku było bardzo wiosennie i kolorowo.

- Nadeszła wiosna, to doskonały czas by swoją codzienną dietę zacząć poszerzać o produkty, których na ryneczku z dnia na dzień będzie coraz więcej. A o tym, że potrawy z wykorzystaniem nowalijek mogą być i smaczne i kolorowe skutecznie przekonują nas uczniowie naszego „gastronomika" – powiedziała Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta.

Podczas wydarzenia odbywał się konkurs wiedzy o pierwszych, wiosennych warzywach. Zwycięzcy byli obdarowywani bukietami składającymi się ze świeżych nowalijek: rzodkiewki, szczypiorku oraz sałaty.

- Od wielu już lat prowadzimy akcję Wspieraj lokalny biznes kupuj na rynku przy Jerzego. Takimi wydarzeniami jak dzisiejsze zachęcamy mieszkańców Gorzowa i okolic od kupowania żywności na ryneczku – od lokalnych rolników, producentów, którzy u nas wystawiają swoje płody rolne – dodała Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Listen to "Wiosenna akcja na ryneczku przy ul. Jerzego" on Spreaker.