Problemy przy budowie hali w Gorzowie

2022-04-13 21:23
Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie
Autor: Łukasz Kulczyński Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie

Nawet o kilka miesięcy może się wydłużyć budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. To nie jedyne zmartwienie, bo ze względu na rosnące ceny miasto będzie musiało dołoży kolejne pieniądze do tej inwestycji.

Budowa hali widowiskowo-sportowej, która powstaje tuż obok kompleksu basenów gorzowskiej Słowianki ruszyła w maju 2021 roku. Wstępnie warszawska firma, która jest wykonawcą tej inwestycji deklarowała, że obiekt będzie gotowy w styczniu 2023 roku, ale już dziś wiemy, że ten termin nie zostanie dotrzymany. Powodem tego jest obecna sytuacja na rynku oraz wojna w Ukrainie.

Niewykluczone, że inwestycja będzie droższa o nawet kilka milionów złotych, a brakujące pieniądze będzie musiało poszukać miasto. Choć są problemy z pracownikami, to budowa hali cały czas trwa. Wykonawca deklaruje, że zostało zrealizowane 57% inwestycji. 

Hala widowiskowo-sportowa pomieści około 6 tysięcy kibiców. Oprócz hali głównej będzie tam też sala treningowa, strefa saun, siłownia, pomieszczenia biurowe, a nawet ogólnodostępna restauracja. Inwestycja zakłada też budowę nowych miejsc parkingowych oraz przebudowę układu komunikacyjnego w okolicach powstającego obiektu.

Listen to "Problemy przy budowie hali w Gorzowie" on Spreaker.