Rolnicy zablokują przejście graniczne w Świecku. Policja apeluje o zmianę trasy

2024-02-23 10:51
Rolnicy zablokują przejście graniczne w Świecku
Autor: Lubuska Policja Rolnicy zablokują przejście graniczne w Świecku

Będą ogromne utrudnienia na polsko-niemieckim przejściu granicznym w Świecku oraz w Słubicach. Od niedzieli autostrada A2, która jest jednym z najważniejszych odcinków w całej Europie Środkowo-Wschodniej będzie zablokowana przez protestujących rolników. Dla kierowców oznacza to ogromne utrudnienia w ruchu.

Od niedzieli 25 lutego polsko-niemieckie przejście graniczne w Świecku będzie zablokowane. Protestujący rolnicy zablokują oba pasy ruchu, a to dla kierowców oznacza, że wjazdy i wyjazd z Niemiec będzie niemożliwy. Utrudnienia w ruchu drogowym będą też w Słubicach.

Sytuacja odnośnie utrudnień w ruchu drogowym będzie na bieżąco monitorowana przez lubuską policję. O wszystkich utrudnieniach oraz ewentualnych objazdach będzie informować na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Policji w Słubicach.

Policja apeluje do kierowców pojazdów ciężarowych oraz osobowych o wybieranie tras alternatywnych oraz stosowanie się do poleceń policjantów.

Z uwagi na utrudnienia na autostradzie A2, kierujący samochodami ciężarowymi na węźle w Jordanowie będą kierowani na drogę ekspresową S3 w stronę Zielonej Góry, aby móc przekroczyć granicę w Gubinku. Warto dodać, że pojazdy ciężarowe nie będą mogły przejechać przez most graniczny w Kostrzynie nad Odrą z uwagi na jego remont. Przejazd tam będzie możliwy wyłącznie dla samochodów osobowych.

Pojazdy osobowe przemieszczające się autostradą A2 w kierunku Niemiec będą mogły skorzystać z węzła w Rzepinie, natomiast droga zamknięta zostanie na węźle w Świecku. Tam samochody będą kierowane na drogę K29 w kierunku Krosna Odrzańskiego oraz K31 w kierunku Słubic i Kostrzyna nad Odrą.

Polsko-niemieckie przejście graniczne w Świecku ma być zablokowane przez protestujących rolników do 20 marca.