Ruszyła budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich

2023-03-21 14:40
Wbicie łopaty
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Symboliczne wbicie łopaty pod budowę obwodnicy Strzelec Krajeńskich

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich oficjalnie zainaugurowana. To pierwsza tego typu inwestycja w Lubuskiem, która realizowana jest w ramach Programu Budowy „100 obwodnic”.

Obwodnica Strzelec Krajeńskich powstaje w ciągu drogi krajowej numer 22 prowadzącej w kierunku Wałcza czy Pomorza Gdańskiego. To inwestycja, która poprawi komfort mieszkańców, bo ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum miasta.

Dzisiaj inaugurujemy budowę obwodnicy Strzelec Krajeńskich, pierwszej inwestycji w województwie lubuskim, która powstanie w ramach programu obwodnicowego. Dzięki tej drodze mieszkańcy odpoczną od ruchu tranzytowego, a poruszanie się po ulicach miasta będzie bezpieczniejsze. Dobra infrastruktura jest konieczna, aby cała Polska mogła się równomiernie rozwijać – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Budowa obowodnicy Strzelec Krajeńskich
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Budowa obowodnicy Strzelec Krajeńskich

W zakres inwestycji wchodzi budowa obiektów mostowych, skrzyżowań jednopoziomowych oraz urządzeń ochrony środowiska, w tym przejść dla zwierząt. Wykonana zostanie także infrastruktura towarzysząca, m.in. oświetlenie drogowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nowa trasa ominie Strzelce Krajeńskie od strony północnej.

Na zlecenie zielonogórskiego oddziału GDDKiA obwodnicę za ponad 78 mln zł buduje firma COLAS Polska. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Listen to "Ruszyła budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich" on Spreaker.