Siatkarskie mistrzostwa w Arenie Gorzów

2024-01-11 14:00
Siatkówka
Autor: Łukasz Kulczyński Siatkarskie Mistrzostwa Europy Wschodniej U-20

W gorzowskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa Europy Wschodniej U-20. W pierwszym meczu rozgrywanego turnieju reprezentacja Polski pokonała Łotwę 3:0.

Mecz z Łotwą rozpoczęli: Błażej Bień, Wiktor Przybyłek, Jakub Kiedos, Artur Brzostowicz, Jakub Nowak, Igor Rybak oraz Jakub Kubacki na libero. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Polaków, którzy znacznie przewyższali rywali w każdym elemencie. Największą dysproporcję widać było jednak w ataku (73% do 27%). Trudno się więc dziwić, że po niespełna dwudziestu minutach Biało-Czerwoni zapisali na swoim koncie pierwszą z partii .

W drugim środowym meczu wynik był taki sam - Ukraina wygrała z Estonią 3:0. Dziś kolejny dzień siatkarskich emocji w Arenie Gorzów. O godzinie 17:00 reprezentacja Polski podejmie zespół z Ukrainy, a o godzinie 20.00 Estończycy zagrają z Azerbejdżanem.

Harmonogram i wyniki Mistrzostw Europy Wschodniej U20 Mężczyzn:

10 stycznia (środa):

Polska – Łotwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)Estonia – Ukraina 0:3 (16:25, 20:25, 18:25)