W Gorzowie otwarto strefę SOWA

2023-10-23 16:18
W Gorzowie otwarto strefę SOWA
Autor: fot. Łukasz Kulczyński W Gorzowie otwarto strefę SOWA

W Gorzowie dostępna jest Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. To już 29. tego typu miejsce w Polsce.

W gorzowskim Małym Centrum Nauki SOWA na odwiedzających czeka prawie 20 interaktywnych stanowisk badawczych zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. To wyjątkowa przestrzeń stworzona z myślą o tych wszystkich, którzy lubią samodzielnie eksperymentować i w twórczy sposób eksplorować fascynujący świat nauki. Doskonale spędzą tutaj czas nie tylko dzieci, ale i całe rodziny

Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt dlatego, że to jest projekt, który wzbudza wiele uśmiechu. Ja myślę, że ten uśmiech na twarzach naszych dzieci będzie nieocenionym podziękowaniem za ten trud. Zapraszamy tutaj nie tylko najmłodszych, ale również całe rodziny. Mam nadzieję, że to centrum będzie odwiedzane, będzie tętniło życiem – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Częścią Strefy SOWA jest także Majsternia – miejsce dla tych, którzy lubią główkować. Tu nie ma instrukcji ani podpowiedzi. Są wyzwania i zestawy akcesoriów, ułatwiających mierzenie się z nimi. Co z tego wyjdzie? To zależy od śmiałków. Budują mosty, wieże, katapulty czy obiekty latające. Myślą przewodnią Majsterni jest „Myślisz lepiej niż myślisz”.

Listen to "W Gorzowie otwarto strefę SOWA" on Spreaker.