W Łośnie powstanie nowa remiza

2023-03-20 12:55
Remiza w Łośnie
Autor: Gmina Kłodawa Remiza w Łośnie

Zamiast ciasnego i zniszczonego garażu będą mieli nowoczesny oraz przestronny budynek. W Łośnie w gminie Kłodawa powstanie nowa remiza.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Łośnie jest już zniszczony i zbyt ciasny. Każdego roku jednostka wzbogaca się o nowy sprzęt, ale brakuje dla niego miejsca. Niebawem to się zmieni, bo właśnie rusza budowa nowej remizy, która będzie nowoczesna i zdecydowanie większa.

Nawa remiza będzie miała powierzchnię ponad dwustu metrów kwadratowych i będzie składała się z garażu dla wozu strażackiego, sali szkoleń z zapleczem kuchennym, szatnią z pralnią, pomieszczenia technicznego oraz wieży do suszenia węży gaśniczych. Budynek zostanie też wyposażony w odnawialne źródła energii, takie jak instalacja fotowoltaiczna oraz powietrzna pompa ciepła. Inwestycję za prawie 2 mln złotych zrealizuje gorzowska firma, która zajmowała się już budową tego typu obiektów w naszym regionie.

Anna Mołodciak i Zbigniew Pakuła
Autor: Gmina Kłodawa Anna Mołodciak i Zbigniew Pakuła

Budowa nowej remizy w Łośnie nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Nowy budynek ma być gotowy na początku przyszłego roku.

Listen to "W Łosnie powstanie nowa remiza" on Spreaker.