Wiosenne porządki i łatanie dróg na ulicach Gorzowa

2023-03-27 13:27
Zamiatarka INNEKO RCS
Autor: Kamil Lewera Zamiatarka INNEKO RCS

W Gorzowie trwa pozimowe sprzątanie dróg. Oprócz tych wiosennych porządków prace prowadzą też drogowcy, którzy zajmują się łataniem zniszczonych nawierzchni.

Wiosennymi porządkami na gorzowskich ulicach zajmuje się miejska spółka INNEKO RCS. Prace prowadzone są przy pomocy zamiatarek oraz tzw. ekip mobilnych. A jest co robić, bo po zimie na jezdniach zalega sporo piasku oraz innych zanieczyszczeń.

Pozimowe sprzątanie dróg potrwa do kwietnia, a później zamiatarki pojawią się już w centrum miasta oraz na osiedlach i będą czyściły parkingi, a także zatoki postojowe. To będzie wiązało się z utrudnieniami dla kierowców. Ci, którzy nie będą stosowali się do znaków będą ukarani mandatami.

Oprócz wiosennych porządków na ulicach Gorzowa prowadzone są też prace związane z łataniem ubytków na jezdniach asfaltowych oraz najbardziej uszkodzonych odcinkach dróg gruntowych. Prace prowadzone są na terenie całego miasta. Drogowców można spotkać m.in. na ulicy Kasprzaka, Wiatracznej czy na Trasie Nadwarciańskiej. Niebawem większe roboty będą prowadzone też na drogach gruntowych. 

Listen to "Wiosenne porządki i pozimowe łatanie dróg w Gorzowie" on Spreaker.