Abp Jędraszewski w świątecznym tramwaju MPK

2024-01-07 14:38
Kolędowanie w tramwaju
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Kolędowanie w tramwaju

– Ten cudowny przejazd jest objawianiem Pana Jezusa współczesnemu światu przez kolędę, śpiew, rozświetlony tramwaj. Dziękuję wam za to, że jesteście i proszę, by to wydarzenie nie ograniczało się tylko do dzisiejszego dnia, ale było treścią waszej codzienności – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas kolędowania w świątecznym tramwaju MPK.

Kolędowanie w świątecznym tramwaju Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie odbyło się po raz szósty. Pojazd kursował przez pl. Wszystkich Świętych, ulicami Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztową i Westerplatte do Cichego Kącika.

W tramwaju kolędy i pastorałki śpiewali uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie oraz podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. W tym roku w ramach kolędowania odwiedzono osoby w kryzysie bezdomności, którymi opiekuje się kapucyńskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, działające przy ul. Smoleńsk. Podopiecznym Dzieła zostały przekazane najpotrzebniejsze dla nich rzeczy.

Pasażerem tego wyjątkowego tramwaju był także metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

W czasie spotkania z podopiecznymi Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, dyrektor organizacji br. Jacek Waligóra OFMCap powiedział, że ten dzień jest wyjątkowo piękny, ponieważ objawia się w nim Boża miłość we Wcielonym Słowie. Podkreślił, że wiele osób udało się fundacji uratować, a to miejsce jest nazywane często „fabryką dobra”.

Abp Jędraszewski powiedział, że  człowiek staje się w pełni człowiekiem tylko wtedy, kiedy daje coś z siebie bezinteresownie dla drugiego człowieka. – Niech to spotkanie pełne radości będzie hołdem złożonym Panu Jezusowi, który jako dziecko przyszedł na świat i przed którym padali na twarz mędrcy – wielcy tego świata, a także prości ludzie i pastuszkowie – powiedział. Życzył także wszystkim, by znaleźli drogie swemu sercu miejsce przy żłóbku Jezusa.

Br. Jacek Waligóra OFMCap w podziękowaniu przekazał arcybiskupowi figurkę św. Ojca Pio, wykonaną przez podopiecznych fundacji. Wyraził wdzięczność za wszelkie złożone dary oraz młodzieży za ich udział i radosny śpiew.

Podczas kolędowania w tramwaju abp Jędraszewski podziękował wszystkim osobom, biorącym udział w organizacji tego wydarzenia.

Źródło: Ekai