Abp Marek Jędraszewski uhonorowany Platynowym Medalem Polonia Minor

2024-05-21 9:56
Abp Marek Jędraszewski odebrał Platynowy Medal Polonia Minor
Autor: Biuro Prasowe UMWM/ AKC Abp Marek Jędraszewski odebrał Platynowy Medal Polonia Minor

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał w poniedziałek w Krakowie Platynowy Medal Polonia Minor, przyznawany przez władze samorządu województwa małopolskiego za działalność na rzecz województwa.

Marszałek Małopolski i zarząd województwa zdecydowali o uhonorowaniu hierarchy, aby wyrazić "najgłębszy szacunek i wdzięczność za arcypasterską posługę w archidiecezji krakowskiej oraz apostolską i pełną życzliwości troskę o powierzonych opiece wiernych". Medalem doceniają również "przynoszącą dobre owoce współpracę z samorządem województwa oraz stałą i bezcenną przychylność sprawom Małopolski i Małopolan".

- Dziękuję, że był Ekscelencja z nami we wszystkich – codziennych i odświętnych, radosnych i poważnych – chwilach życia naszej regionalnej wspólnoty w ciągu minionych lat. W sposób szczególny jestem – podobnie jak i Małopolanie – wdzięczny za wyrażenie zgody i wsparcie inicjatywy ustanowienia świętego Jana Pawła II patronem Małopolski - powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Arcybiskup podziękował za wyróżnienie. Wyraził też wdzięczność za długoletnią współpracę z zarządem województwa.

Nagroda Polonia Minor to jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez władze samorządowego Województwa Małopolskiego. Przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

Nagroda Polonia Minor ma cztery stopnie. Platynowa Polonia Minor, którą wręczono dziś Metropolicie Krakowskiemu, to pierwszy – najwyższy stopień tego uhonorowania.

Źródło: malopolska.pl