Abp Ryś zaprasza na marcowe spotkania synodalne on-line

2022-02-09 19:25
Internetowi oszuści
Autor: renateko/pixabay.com Policja ostrzega przed nową metodą oszustów: "na zdalny pulpit"

„Te spotkania on-line, to coś więcej niż tylko zebranie opinii, chodzi o doświadczenie wspólnoty Kościoła, która się zbiera w wierze w Duchu Świętym. Chcemy się spotykać zespołami, które są w jakiej interakcji i doświadczyć relacji w Panu Bogu. Bardzo was do tego zapraszam” – mówił abp Ryś do mieszkańców archidiecezji łódzkiej.

W cztery poniedziałki – 7, 14, 21 i 28 marca - odbędą się spotkania synodalne on-line, w których mogą wziąć udział osoby chcące uczestniczyć w Synodzie, a nie należące do żadnej grupy synodalnej. Wraz z uczestnikami grup synodalnych będą łączyć się księża biskupi posługujący w archidiecezji.

- Jeśli powstaną trzy grupy, to każdy z nas będzie w jednej z tych grup uczestnikiem. Głównie po to, żeby słuchać. Do tego zachęca nas Ojciec Święty, bo na tym etapie biskupi nie są od tego, by wiele mówić, ale żeby posłuchać – podkreślił abp Ryś.

Grupy liczyć będą 8-10 osób. Każda grupa spotka się czterokrotnie w kolejne poniedziałki marca, a potkania będą trwały godzinę.

Odpowiadając na pytanie dlaczego spotkania synodalne on-line abp Grzegorz wyjaśnia: - synod ma być formą doświadczenia Kościoła, czyli rozmawiamy o synodalności i chcemy jej doświadczyć. Chcemy doświadczyć spotkania i to takiego spotkania, które nie jest tylko zgromadzeniem zespołu parlamentarnego który dyskutuje na jakiś temat, ale spotkaniem, które dokonuje się we wierze, tzn. w Duchu Świętym. Słuchamy nawzajem siebie, a słuchając siebie słuchamy tych inspiracji, które przychodzą od Ducha Świętego, w którym próbujemy rozeznawać, co w naszym Kościele się dzieje z Niego, albo co się z Niego niestety nie dzieje – dodaje metropolita łódzki.

Osoby, które chciałby wziąć udział w spotkaniach synodalnych on-line, proszone są o przesłanie do 1 marca zgłoszenia za pomocą specjalnego formularza. Na wskazany adres e-mail w odpowiedzi organizatorzy prześlą potrzebne informacje o spotkaniu i link.

Źródło: archidiecezja łódzka