Ambasador Mongolii: wizyta papieża to kamień milowy w naszej historii

2023-09-01 21:51
Klasztor Mongolia
Autor: Marcin Konsek/wikimedia commons

Wierzę, że wizyta papieża zainspiruje zarówno katolików jak i społeczeństwo mongolskie do szanowania różnorodności i współpracy na rzecz bardziej harmonijnej przyszłości – mówi Gerelmaa Davaasuren, ambasador Mongolii przy Stolicy Apostolskiej. Dodaje, że dzięki temu wydarzeniu jej kraj ma możliwość zaprezentować się arenie międzynarodowej. A wszystko jest owocem dobrych wzajemnych relacji rozwijanych od początku lat 90.

Ambasador przypomina, że jej kraj od wieków pielęgnuje tolerancję religijną i jest przykładem pokojowego współistnienia wielu religii. W przypadku Kościoła katolickiego, jak zaznacza, władze Mongolii są szczególnie wdzięczne za zaangażowanie w obszarze edukacji i pomocy ubogim.

„To zaszczyt dla nas, Mongołów, że możemy powitać papieża Franciszka w naszym kraju. Ta historyczna wizyta ma ogromne znaczenie, ponieważ stanowi kamień milowy w naszych relacjach ze Stolicą Apostolską i daje możliwość Mongolii zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Obecność papieża w naszym kraju oznacza zaangażowanie w promowanie pokoju, dialogu i zrozumienia między różnymi kulturami i religiami. Chcemy przyjąć Ojca Świętego z serdeczną gościnnością i najwyższym szacunkiem. Jestem zaszczycona, że my, Mongołowie, mamy powitać papieża Franciszka w naszym kraju. Nasze oczekiwania wobec wizyty papieża Franciszka wykraczają poza krótki czas jego pobytu. Wierzę, że wizyta pogłębi więzi przyjaźni i zrozumienia między Mongolią a Stolicą Apostolską, prowadząc do wzmocnionej współpracy w różnych dziedzinach, w tym edukacji, rozwoju społecznego i ochrony środowiska. Nade wszystko zaś oczekujemy, że wizyta papieża pozostawi po sobie głębokie i trwałe dziedzictwo pokoju, współpracy i dobrej woli” – zaznacza Gerelmaa Davaasuren.

Źródło:ekai