Archidiecezja Krakowska uczci 19. rocznię śmierci św. Jana Pawła II

2024-04-01 19:43
Wdzięczni Janowi Pawłowi II
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Wdzięczni Janowi Pawłowi II

W 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II — jak co roku — Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału w wydarzeniach, które organizowane są przy Franciszkańskiej 3. Towarzyszy im hasło „Wdzięczni”.

Wieczorne spotkania 2 kwietnia pod najsłynniejszym oknem w Krakowie na stałe wpisały się już w kalendarz Kościoła krakowskiego. Co roku wierni wraz ze swoimi duszpasterzami gromadzą się przy Franciszkańskiej 3, aby dziękować Bogu za dar życia Karola Wojtyły i pokazać, że — mimo upływu lat — pamiętają.

Tak będzie także w dniu 19. rocznicy jego śmierci. W tym roku w programie przewidziano m.in. zwiedzenie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich z przewodnikiem, które rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie to okazja do poznania domu, w którym przez lata mieszkał przyszły papież, jego oczyma. Chętnych do udziału prosimy o gromadzenie się przy pomniku św. Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej.

O godz. 19.00 w Sali Okna Papieskiego rozpocznie się projekcja filmu „Świadectwo”, ekranizacji wspomnień metropolity krakowskiego seniora, kard. Stanisława Dziwisza. Kontynuacją będzie spotkanie z wieloletnim papieskim fotografem, Adamem Bujakiem, który podzieli się świadectwem swojej pracy u boku Karola Wojtyły — św. Jana Pawła II.

Następnie o godz. 21.00 na fasadzie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich wyświetlony zostanie okolicznościowy mapping, przybliżający postać Ojca Świętego oraz jego nauczanie. Nie zabraknie też modlitwy oraz chwili zadumy.

Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału w wydarzeniach rocznicowych oraz odwiedzenia 2 kwietnia Franciszkańskiej 3. Podobnie jak w ubiegłym roku akcji towarzyszy hasło „Wdzięczni”.

Źródło: diecezja.pl