Biegiem dla Maryi

2023-12-04 11:29
Bieg dla Niepokolanej
Autor: maratonczyk.pl Bieg dla Niepokolanej

Mszą św. w kościele św. Jana Kantego na Żoliborzu rozpocznie się 9 grudnia Nocny Trailowy Bieg dla Niepokalanej. Trwają zapisy.

Bieg jest kontynuacją wydarzenia z lat ubiegłych, ale w zmienionej formie. Zamiast czterech dystansów będą dwa.

„Trenujemy, jak zawsze, z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego na odcinkach trasy należy zachować szczególną ostrożność na pieszych, rowerzystów, hulajnogi, samochody i środki transportu” – piszą organizatorzy.

Uczestnicy będą mieli do wyboru trasy:

1) Żoliborska Siódemka – 7km

2) Wiślana Osiemnastka – 18km

Trening odbywa się na dwóch różnych dystansach oraz startach w kilka osób co 5 min.

Każdy dystans należy pokonać według wyznaczonej przez organizatora trasy. Konieczne jest pobranie trasy na telefon przez każdego uczestnika biegu. Organizatorzy polecają używanie aplikacji TRASEO (Android / iOS), która zawiera jednocześnie tryb nawigacji. W przypadku korzystania z Traseo nie trzeba importować śladu, ponieważ znajduje się już na platformie aplikacji.

Na wyznaczonych trasach nie będzie dodatkowych punktów energetycznych. Wymagane jest zabranie odpowiedniego prowiantu, szczególnie na Wiślaną Osiemnastkę.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zobowiązania, że bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność. Będzie to możliwe w dniu biegu w biurze treningowym od 17:30 do 19:30. Każdy z zapisanych uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom.

O godz. 18:30 rozpocznie się Msza św. w intencji uczestników biegu w kościele św. Jana Kantego. O 19:30 przewidziana jest rozgrzewka i start pierwszej grupy.

Zakończenie Żoliborskiej Siódemki i Wiślanej Osiemnastki - Biuro treningowe, ul. Krasińskiego 31.

Organizatorem biegu są: TBD – Grupa biegowa Św. Józefa oraz Wspólnota Pokrzepienie przy parafii Św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich.

Udział w treningu biegowym jest płatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wysokości co najmniej 30 zł na Dom Pomocy Społecznej w Niegowie. Numer konta i zapisy dostępne są na stronie: https://www.maratonczyk.pl/bieganie/19667-vii-nocny-trailowy-bieg-duchowy-w-warszawie-9-12-2023.

Źródło: niedziela.pl