Francja: modlitwa za olimpijczyków

2024-06-05 8:20
Igrzyska Paryż
Autor: https://www.facebook.com

Kościół we Francji chce wykorzystać olimpiadę jako okazję do ewangelizacji, a przynajmniej do ukazania chrześcijańskiej wizji sportu. Wszystko w ramach programu Holy Games – Święte Igrzyska. Przewiduje on szereg wydarzeń, które będą towarzyszyć olimpiadzie oraz paraolimpiadzie w Paryżu.

Animatorami programu będzie 2 tys. młodych katolików z całej Francji. Przewidziano modlitwy i świadectwa wybitnych sportowców, wśród których dość często można spotkać ludzi głębokiej wiary. Niejednokrotnie prowadzi ich do niej samo uprawianie sportu. „Sportowiec – jak mówi Isabelle de Chatellus, dyrektor Holy Games – przekracza samego siebie i właśnie w ten sposób, uświadamia sobie, że jest coś, co go przerasta, i dzięki temu może spotkać Boga”.

Aktualnie Holy Games koncentruje się na modlitwie za zawodników, również za tych, którzy pomimo ciężkiej pracy, nie zakwalifikowali się do olimpiady. „Modlić się za sportowca nie oznacza modlić się o zwycięstwo, lecz by przede wszystkim dał z siebie wszystko, i by poprzez to przekraczanie siebie mógł spotkać Tego, który jest od nas większy”, dodaje de Chatellus.

Źródło: ekai