Kalendarz papieskich celebracji na kwiecień-maj

2022-03-22 14:26
Papież Franciszek
Autor: AP Papież Franciszek

Wizyta na Malcie, nabożeńswo Drogi Krzyżowej przy rzymskim Koloseum, czy kanonizacja nowych błogosławionych. To plany papieża Franciszka na najbliższe dwa miesiące. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało kalendarz papieskich celebracji na kwiecień i maj.

Jak wynika z informacji Biura Prasowego papież w dniach 2-3 kwietnia będzie przebywać z wizytą apostolską na Malcie.

Z kolei w Niedzielę Palmową 10 kwietnia o godzinie 10.00 na Placu św. Piotra zostanie upamiętniony wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i zostanie odprawiona msza św.

W Wielki Czwartek 14 kwietnia o 9.30 w bazylice św. Piotra papież odprawi Mszę Krzyżma, a w Wielki Piątek o 17.00 Liturgię Męki Pańskiej. W wielkopiątkowy wieczór o 21.15 Franciszek przewodniczyć będzie nabożeństwu Drogi Krzyżowej przy Koloseum.

W sobotę 16 kwietnia o 19.30 papież odprawi Wigilię Paschalną w bazylice św. Piotra, zaś w Wielkanoc – mszę św. o 10.00 na placu św. Piotra, po której w południe udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu).

W niedzielę 15 maja o 10.00 na placu św. Piotra papież dokona kanonizacji błogosławionych: Tytusa Brandsmy, Łazarza Devasahayama, Cezarego de Busa, Alojzego Marii Palazzolo, Justyna Marii Russolillo, Karola de Foucauld, Marii Rivier, Marii Franciszki od Jezusa Rubatto, Marii od Jezusa Santocanale i Marii Dominiki Mantovani.

Źródło: KAI