Kard. Konrad Krajewski znów udaje się do Ukrainy

2022-09-09 13:21
Kard. Krajewski
Autor: BP KEP

Jałmużnik papieski i prefekt niedawno utworzonej Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia, już po raz czwarty pojedzie do Ukrainy. Będzie reprezentował papieża Franciszka.

Tym razem kard. Krajewski odwiedzi Odessę, Żytomierz, Charków i inne miejscowości na wschodzie Ukrainy. Na miejscu chce okazać wsparcie lokalnym wspólnotom wiernych, kapłanom i zakonnikom, oraz ich biskupom, którzy od ponad dwustu dni pozostają w miejscach swojej posługi pomimo niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą wojna.

Jest to cicha i ewangeliczna podróż, aby być z ludźmi, którzy cierpią, by modlić się i pocieszać każdego z nich, pokazując swoją obecnością, że nie są sami w tej sytuacji, która przynosi tylko zniszczenie i śmierć” – czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia.

Podróży kard. Krajewskiego towarzyszy również konkretna pomoc świadczona przez diecezjalne oddziały Caritas. Bus, którym jałmużnik papieski uda się do Ukrainy, to dar Ojca Świętego dla jednej z diecezji graniczącej z Rosją, który będzie służył do rozwożenia pomocy.

Źródło:ekai