Kard. Krajewski specjalnym wysłannikiem Watykanu w Ukrainie

2022-03-07 15:02
Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski
Autor: BP KEP

„Kardynał Krajewski, który przybył do Polski 6 marca, nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych” – głosi komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Jak czytamy, Ojciec Święty Franciszek mianował kard. Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego, swoim specjalnym wysłannikiem.

Poniżej publikujemy treść komunikatu Nuncjatury Apostolskiej:

Nuncjatura Apostolska w Polsce informuje, że Ojciec Święty Franciszek mianował księdza kardynała Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego, swoim specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym” (Modlitwa Anioł Pański, Watykan 6 marca 2022 r.).

Kardynał Krajewski, który przybył do Polski dnia 6 marca br., nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych.

Jego wizyta wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Ojca Świętego Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o „rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach”. Papież dziękuje „wszystkim, którzy przyjmują uchodźców. Przede wszystkim wzywa do zaprzestania ataków zbrojnych i prosi, by przeważyły negocjacje i zdrowy rozsądek i aby powrócono do respektowania prawa międzynarodowego!” (Modlitwa Anioł Pański, Watykan 6 marca 2022 r.).

Warszawa, 7 marca 2022

Nuncjatura Apostolska w Polsce

- Przywożę Wam pozdrowienie i błogosławieństwo od Ojca Świętego. Papież modli się i bardzo przeżywa sytuację wojny. Dziś trzeba myśleć Ewangelią, a nie światem. Z Lublina pojadę na Ukrainę, tak daleko, jak się da - te słowa papieskiego jałmużnika, kardynała Konrada Krajewskiego przytacza na Twitterze rzecznik archidiecezji lubelskiej, ks. Adam Jaszcz.

- W Ukrainie panuje stan wojny, więc nie wiem, do kogo będę mógł dotrzeć. Jak widzimy z godziny na godzinę wszystko się zmienia, wszystko się przemieszcza. Na pewno będę się starał spotkać z jak największą liczbą osób, aby zanieść błogosławieństwo Ojca Świętego. Chcę też być blisko wolontariuszy, tych, którzy pomagają uchodźcom na granicy – powiedział kardynał Krajewski w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Źródło: KAI