Kard. Nycz zaprasza na mszę św. w intencji Ukrainy - w Środę Popielcową

2022-02-25 18:15
Msza za Ukrainę
Autor: archidiecezja warszawska/Facebook

- W Środę Popielcową zapraszam wszystkich wiernych, zarówno Polaków, braci Ukraińców, grekokatolików, a nawet prawosławnych i wszystkich tych, którzy chcą się modlić w intencji Ukrainy na mszę świętą, którą odprawię w Świątyni Opatrzności Bożej - mówi kard. Nycz w swoim słowie na Wielki Post.

Metropolita warszawki przypomina o obowiązku modlitwy za tych, którzy cierpią ale też obowiązku pomocy tym, którzy takiej pomocy potrzebują. - Wielki Post jest zawsze ważnym okresem roku liturgicznego, czasem modlitwy pokuty i postu, który przygotowuje nas do owocnego przeżycia największych świąt chrześcijańskich – Wielkanocy – mówi kard. Kazimierz Nycz w przesłaniu wideo. Zwraca uwagę, że kontekst tegorocznego Wielkiego Postu jest poważny. – Na Ukrainie zginęli ludzie. Wielki Post, który jest czasem refleksji niech będzie czasem modlitwy, zadumy, ale też solidarności z narodem ukraińskim - dodaje.

Hierarcha dodaje, że jako chrześcijanie mamy obowiązek, aby modlić się za cierpiących z powodu wojny. - Ale też obowiązek przyjścia z pomocą tym, którzy by takiej pomocy potrzebowali – podkreśla metropolita warszawski zachęcając do nieustannej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. - Wkroczenie Rosji na Ukrainę sprawia, że tegoroczny Wielki Post jest rzeczywiście poważnym okresem refleksji, zadumy, ale też solidarności modlitewnej i solidarności ludzkiej z narodem ukraińskim - mówi kard. Nycz.

Eucharystia w intencji Ukrainy rozpocznie się w Środę Popielcową, 2 marca o godz. 20 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Źródło: archidiecezja warszawska